פוסטים אחרונים
Please reload

איך הפחד יכול לעזור לי לצמוח?

נושא היום: פחד!!! איך הוא מעכב אותנו? איך הוא משרת אותנו? ואיך הוא יכול לעזור לנו לגדול?

 
באופן מפתיע ה"פחד" יכול להיות עבורנו ידיד טוב שעוזר לנו בחיים האישיים ואפילו המקצועיים. תרצי לגלות איך זה אפשרי?


מי מאיתנו לא חוותה פחד? מי מאיתנו הרגישה שהיא נשארת במקום ולא מתקדמת בשל פחד כזה או אחר?
יש לנו כל מיני סוגי פחדים. פחד ממשי קיומי השרדותי, פחד משתק, פחד מאתגר, פחד ממקומות סגורים, פחד טיסה, פחד מחרקים ואני בטוחה שכל אחת יכולה להוסיף כאן פחד משלה.

 
הפחד קיים עוד מימי קדם ויש לו מטרה אחת מאוד ברורה - הוא נועד להגן עלינו ולשמור עלינו מפני סכנה!!! הפחד נועד בכדי לשמור אותנו בחיים.
כאשר יש סכנה ממשית לחיינו - הפחד שם בשבילנו, מניע את מנגנון "הלחם או ברח" ושומר עלינו. אך מה קורה כאשר הכל אצלנו בראש ואין סכנה ממשית לחיינו? הפחד עדיין שם והגוף מגיב כאילו אנחנו בסכנה אמיתית ומשחרר כל הזמן את אותם החומרים המסייעים לנו בשעת סכנה אמיתית.

 
למה זה מהווה בעיה?
כאשר המוח משחרר את אותם החומרים, הוא לא מבחין מתי אנחנו בלחץ כי נמר רודף אחרינו או כי יש לנו לחץ בעבודה לדוגמא. שחרור החומרים האלו באופן יום יומי מחליש את מערכת החיסון הטבעית של הגוף ולכן אנחנו מרגישים עייפות, כאב ונדבקים בקלות במחלות.

 
אם תשימי לב, תבחיני שהפחד והחרדה היא תמיד על משהו שהיה בעבר או משהו שיקרה בעתיד ואם נסכים להיות כאן ועכשיו נראה שבעצם הכל בסדר ואין באמת סיבה לפחד. אז מה אפשר לעשות עם הפחד ואיך להפוך אותו לידיד? מוזמנת להקשיב לתרגיל שיעזור לך להקשיב לפחד ממקום חדש ולשים לב איך ההקשבה עוזרת לך לרפא כאבים, להפיג מתחים ולחוות תחושה רוגע ונינוחות.

 

 

יעל כץ, מטפלת בשיטת עוצמת הרכות

להזמנת טיפול ו/או הרצאה 052-6294222

 

Share on Facebook
Please reload

עקבי אחרי

  • Facebook - Black Circle
  • Black YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now