פוסטים אחרונים
Please reload

ריסטרט למוח? האם זה אפשרי לשנות "תוכנה"?

 

תארי לך שהיתה לך תוכנה מיוחדת שיכולה לעשות ריסטרט, מעין איפוס מחדש של המוח שתעזור לך לשחרר תוכנות ואמונות מגבילות שלא משרתות אותך יותר לדוגמא: "אני לא מצליחה", "אני לא יכולה", "אני לא מספיק טובה". במקומה להטמיע דפוסים, אמונות ותוכנות חדשות שמשרתות אותך. כמו "אני יכולה", "אני מצליחה", "אני בריאה", "אני אנרגטית".


האם היית רוצה להשיג כזאת תוכנה והאם היא קיימת?
אז החדשות הטובות שכן. מחקרים מראים לנו שהנענוע המיוחד המאזן והמרגיע של עוצמת הרכות עושה מעין ריסטרט למוח, אתחול ואיפוס מחדש ויוצר נתיבים עצביים חדשים במוח שמשנים לנו את הביוכימיה של הגוף ומשחררים הורמונים שמעודדים את הריפוי הטבעי של הגוף וגורמים לנו לתחושה של שמחה ושל רוגע. אני כל פעם מופתעת מחדש לשמוע מטופלות שלא שמעו על המחקר שאומרות לי ״ואאו אני מרגישה שעשו לי ריסטרט. אני אני מרגישה הרבה יותר קלה, אני מרגישה הרבה יותר אנרגטית. מערכות היחסים שלי משתפרות עם הבן זוג שלי, עם הילדים שלי, עם הבוס שלי. ואני מרגישה הרבה יותר ביטחון ומגיעה לפגישות עבודה הרבה יותר בטוחה בעצמי ובכלל אני מרגישה הרבה יותר זרימה וקלילות בחיים."

 

איך תוכלי לעשות לעצמך ריסטרט ביום יום?

3 טיפים לריסטרט – אתחול ואיפוס מחדש ליצירת איזון

 

טיפ 1: מודעות

עצרי ושימי לב אילו מחשבות את חושבת ברגע הזה.
האם אני חושבת מחשבה מעכבת ומקטינה או שאני חושבת מחשבה שמעצימה או מגדילה אותי?

האם אני חושבת כמה אני לא מספיק? לא מספיק טובה, לא מספיק רזה, לא מספיק יפה, לא מספיק אמא משקיעה? לא מרוויחה מספיק? 
אם שמת לב למחשבה כזאת, נשמי עמוק והפכי את המחשבה.


לדוגמא: ״אני בסדר כמו שאני. אני אמא טובה, אני יכולה, אני מצליחה.״ אין צורך לבקר את עצמי על זה שחשבתי מחשבה שלילית. את זה אנחנו כבר עושות בכל מקרה. עצם המודעות למחשבות משנה נתיבים עצביים במוח ויוצאת ריסטרט - אתחול ואיפוס מחדש.

 למילים יש המון כוח. שימי לב מחשבה שלילית מכווצת את הגוף לעומת מחשבה חיובית שמרחיבה ופותחת 
זה כמו לאמן שריר. ככל שתתאמני יותר במחשבות מעצימות כך זה יהפך לטבע שני.

 

טיפ 2: יוצרים תוכנה חדשה

איך יוצרים תוכנה חדשה שתעזור לנו לצאת מתקיעות?
בטיפ ה-1 למדנו להפוך מחשבה שלילית לחיובית.
חשוב לציין שהמחשבות השליליות לעולם לא יעלמו וזה בסדר.

 

ככה המיינד שלנו עובד. יש למינד החמוד שלנו נטייה לשליליות. הנטיה מגיעה ממקור השרדותי קדום שעוזר לנו לפחד במקרה של סכנה לדוגמא אם אריה רודף אחרינו. היום אין באמת אריה שרודף אחרינו אך המתח שאנחנו חיים בו יום יום זה כאילו שכל היום רודף אחרינו אריה. הגוף כבר מותש ואין לא כוח להלחם.

אז איך נחזק את הגוף? על ידי מחשבות מעצימות. מחקרים מדעיים מראים לנו  שמחשבות אלו מחזקות את מערכת החיסון ומרפאות (ראי ניסוי האורז והמים של המדען היפני אמוטו).

אז איך אפשר בדרך הכי פשוטה וקלה ליישם את המידע הזה בכדי שיפעל לעזרתנו?
כתבי לך משפט מעצים במיוחד (אני יכולה, אני מצליחה וכו) ושימי אותו בתזכורת שתקפוץ לך לפחות פעם ביום בנייד או על המראה או על המקרר. חשוב שתת המודע יראה, יפנים וזה יחלחל עמוק לגוף וייצור רסטרט למוח. ככה את יוצרת תוכנה חדשה שמקדמת אותך ומעצימה אותך.

 

טיפ 3: רסטרט למוח משחרר חסימות

למדנו איך להפוך חשיבה שלילית ומקטינה לחיובית ומעצימה. למדנו שמחשבות תמיד יהיו והן כמו ״תחנת רדיו״ שמשדרת ללא הפסקה. לכן אין צורך להלחם בהן. פשוט מתבוננים במחשבה הקיימת ומוסיפים לה מחשבה מעצימה ומחזקת. כשאני מקבלת את מה שיש עכשיו, לא נלחמת בזה ונושמת עמוק פנימה, חסימות משתחררות. כוח יוצר כוח נגד וכשאני נלחמת במשהו או במישהו זה חוזר אלי בחזרה.
הטיפ ה-3: כשאני מתבוננת בנשימה במשך כמה דקות, אני מקשיבה לאן הנשימה מגיעה, אני מצליחה לנקות את המחשבות. את מוזמנת כבר עכשיו לנסו תוך כדי קריאת מילים אלו. האם את שמה לב כמה קשה להקשיב לנשימה ולחשוב בו זמנית?
נשימה כזאת משחררת חסימות, פותחת, מאווררת ומאפשרת למשהו חדש ורענן להכנס. מטופלות שמתרגלות נשימות אלו, שמות לב שמשהו חדש קורה. הן יותר יצירתיות, אנרגטיות וחיוניות גם בעבודה וגם בבית.

 

יעל כץ, מטפלת בשיטת עוצמת הרכות

להזמנת טיפול ו/או הרצאה 052-6294222

Share on Facebook
Please reload

עקבי אחרי

  • Facebook - Black Circle
  • Black YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now